7 kwietnia 2015

OPANOWANE


Przez najbliższe trzy tygodnie w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie będzie można zobaczyć moje obrazy. Prace na tę wystawę gromadziłam blisko 10 lat. 

Pokazuję nie tylko znane publiczności barwne migawki z beztroskiego świata, ale i obrazy, poprzez które kontempluję nieskończoność. Aureole wypełnione światłem i niebem.

Organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy, który odbędzie się 9 kwietnia 2015, o godz. 18.00 w Galerii Stuki Współczesnej Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie, Rynek 1
Beata Wąsowska studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach, w pracowniach malarstwa: profesora Jerzego Dudy-Gracza oraz profesora Macieja Bieniasza. Projektowanie graficzne książki w pracowni profesora Adama Romaniuka. Dyplom 1985. 1986 Stypendium Ministra Kultury i Sztuki. Uprawia malarstwo. Zrealizowała ponad 50 wystaw indywidualnych. Blisko 70 prezentacji w wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Była gościem krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich. Darczyńcą wielu fundacji i aukcji malarstwa min.: Aukcja Polskiej Sztuki w Nowym Yorku, „Godula Hope”, „Bliźniemu swemu…”. Juror w konkursach plastycznych. Instruktor warsztatów artystycznych. Pomysłodawca, koordynator i kurator projektu artystycznego Akcja Sztuki oraz inicjator projektu Zielona Oś 2.0. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Prace w zbiorach instytucji, muzeów oraz osób prywatnych w kraju i zagranicą.

Strona internetowa Beaty Wąsowskiej: www.beatawasowska.pl

Informacje o pracach artystki oraz szczegóły wystawy:
Agnieszka Burek – 665 755 496,  Marcin Burek – 533 990 641

Beata Wąsowska